ZENGİNLER NASIL ZENGİN KALIR?

ZENGİNLER NASIL ZENGİN KALIR?


1)      Tüm paralarını harcamazlar. Kolay gibi gözükse de uygulayabilmek kişisel disiplin gerektirir. Çabuk ve kolay yoldan zengin olan insanların çoğu, piyangodan para kazananlar, futbolcular ya da ünlü oyuncular, birkaç yıl içinde yeniden parasız kalırlar. Zenginliklerini koruyan zenginler paralarının hepsini harcamazlar ve bu zenginlerin çoğunun en önemli taktiğidir. Kazandıklarından az harcayarak yaşarlar ve bu şekilde nakit biriktirebilirler.

2)      Yatırım yaparlar. Sadece yatırımla ilgili haberleri okuyup paralarını vadeli hesapta tutmazlar veya kazandıkları para ile uçak almazlar. Zenginliklerini fırsatlara yönlendirirler, servetlerini büyütürler ve sonra da yatırım yaparlar. Genellikle büyük risk alırlar ve çok para kaybederler ama bunu amaçlı ve hedefe odaklı olarak gerçekleştirirler; yavaş ve emin adımlarla hareket edip zararlarından öğrenirler. Zamanla 10 ila 20 sene sonra yatırımları eksponansiyel olarak büyür ve zenginleşirler.


Yatırım kısaca şunlarda oluşur:

İnsanları zenginleştiren zenginleri ise daha da zenginleştiren iki temel yatırım vardır:

1)      Emlak
2)      İş/Ticaret

Dolandırıcılık, kumar gibi yasadışı yollar olsa da emlak ve ticari yatırımlar sürdürülebilir ve güvenilirdir.

Buna göre zengin olmak için veya serveti koruyabilmek için şunlar önerilebilir:

Hisse senetlerine yatırım: Hisse senetleri diğer insanların şirketlerinin küçük parçalarına sahip olmanızı sağlarlar.  Finansal durumunuzu iyileştirip bir işletmenin büyüme sürecini öğrenebilirsiniz. Ayrıca yeni yatırımcıların küçükten başlayarak düzenli yatırım yapmasına olanak sağlarlar ki bu uzun sürede servet birikimini sağlar.

Emlak yatırımı: Oturacağınız daireyi alarak başlayın.


Kendi işini kurmak:  Yeni zenginlerin izlediği en temel yol belki de bu yol.

Yorumlar